İade Politikası

Allisveris’den satın aldığınız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz. *Cayma hakkının mevzuat gereği istisnası olan ürünler bu kapsamda değerlendirilmeyecektir.İade Talebi Oluştur
Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğin ürünü bul, cayma hakkı kullanımı hakkındaki bilgilendirme formu ve İade et kısmına tıkla. Cayma hakkı kullanılmasına ilişkin olarak, kayıtlı e-postanıza teyid bilgilendirmesi gönderilecektir.
Ürünü Teslim Et
Ürünü tüm aparatlarıyla eksiksiz bir şekilde paketle Allisveris’in teslim almasını bekle veya kargo gönderi kodu ile kargoya teslim et ve kargo kodunu iade talebine işle. İade işleminde bireysel müşteriye göndermiş olduğumuz e-arşiv faturasını İade bölümünüz doldurularak imzalandıktan sonra iade edilecek ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekir. İade işleminde şirket- tüzel kişilik iadesi ise iade faturası keserek ürün ile birlikte geri göndermesi gerekir. İadeniz Onaylansın İade talebiniz onaylandığında paranız otomatik olarak bankanıza aktarılır. İade koşulları Ürünlerin cayma hakkı kapsamında, 14 günlük yasal cayma süresi içerisinde, iade alınabilmesi için; Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması, Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi gerekir. İade ürün teslimatı Kendi adresinizden teslim alınmasını talep edebilirsiniz. Kargo şubesine giderek ürününüzü teslim edebilirsiniz.
İade Takibi
İade başvurunuzla ilgili detaylı bilgiye Hesabım > Siparişlerim > İadelerim sayfasından ulaşabilirsiniz. İade talebinizin güncel durumu SMS ve e-posta yoluyla size bildirilir. Hesabınıza para iadeniz Kredi / banka kartı Geri ödemeniz, ödeme yaptığınız bankaya iade talebiniz onaylandığı anda yapılır. Yapılan para iadesinin kartınıza veya hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterebilir.
Bu süre kredi kartları için en geç 3, banka kartları için ise 8 iş günüdür. Taksitli alışverişler Allisveris tutarın tamamını ödeme yaptığınız bankaya tek seferde öder, bu tutar banka tarafından kartınıza sipariş sırasında seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir.
Kredi kartı puanı ile yapılan alışverişler Geri ödemeniz iade edeceğiniz ürünün TL tutarı kadar kartınıza yatırılır. Çoklu kredi kartı ile yapılan alışverişler İade tutarı alışveriş sırasında kullandığınız kartlarınız arasında paylaştırılarak iade edilir.

Havale / EFT Geri ödemeniz, iade talebiniz onaylandıktan 1 iş günü sonra IBAN Bilgilerim sayfasında tanımlı olan IBAN numaranıza yapılır. Eğer tanımlı IBAN numaranız yoksa Hesabım > Para İadesi İşlemlerim > IBAN Bilgilerim sayfasından ekleyebilirsiniz.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler (??) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda, özel sipariş üzerine hazırlanan ürünler Son kullanma tarihi geçebilecek ürünler Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler (Fidan vb.) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (kulaklık vb.) Elektronik ürünlerin “Cayma Hakkı” dahilinde, yasal süresi içerisinde, iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmaz. Satın alınan cep telefonuna Sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2’nci el statüsüne geçer.

İlgili mevzuat gereği Cayma Hakkı kapsamında “”ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması”” gerekmektedir. Bu nedenle de Sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler Cayma Hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir. Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir. Cayma Hakkı dışında kalan 6 ila 24 ay arasındaki iade talepleri için, ürünün teknik servise gitmesi ve servis tarafından iade kararı verilmiş olması gerekir.

Siparişimi iptal ettim, kargo ücreti iadesi İade / iptal ettiğiniz siparişinizde, ödediğiniz kargo ücreti sipariş tutarınıza eklenerek size geri ödenir. Farklı teslimatlarımı tek seferde iade Aynı sipariş içerisindeki tüm ürünleriniz için tek iade talebi oluşturmanız yeterlidir.

Kapıda iade Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız.

Ürününüz, kargo firması tarafından satıcıya teslim edildikten sonra geri ödemeniz bankanıza yapılır. Geri ödemenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterebilir. İadenizin durumunu Hesabım > Siparişlerim sayfasında ilgili siparişinizin detayından görebilirsiniz.

 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...